מתי שנדרש לתקן דלתות פנים

לעתים קורה שיש לתקן מנגנון או פגם אסתטי באחת מדלתות הפנים שבבית. כאשר ניתן לתקן בעלות סבירה, הרי שהדבר כדאי לעומת האופציה של רכישת והתקנת דלת פנים חדשה. תיקון של דלת פנים קורה למשל בשל שימוש תכוף בה אשר מביא לבלאי או שחיקה, כמו גם תקלות שונות שיכולות לנבוע מהתקנה לא נכונה או מעבודת ייצור לא טובה מספיק.

מה מתקנים בדלתות פנים

ישנן תקלות נפוצות כמו למשל קילופים, שריטות, רטיבות, חריקה או סגירה לא תקינה. ציפוי הדלת יכול במהלך הזמן להתקלף, בייחוד כאשר מדובר על ציפוי צבע. תיקון נוסף נפוץ הוא כאשר הדלת ספגה שריטות או סדקים ואנו רוצים ליפות חזרה את המראה שלה או למשל כאשר הדלת צברה נוזלים בסביבה מימית בתחתית שלה – למשל כאשר אנו שוטפים את הבית ולא מקפידים על ייבוש מהיר. גם בבתים בהם ילדים קטנים מסתובבים ומשחקים, הרי שבאופן טבעי דלתות פנים בבית עלולות לפתח בלאי מהיר.

יש גם מקרים שבהם הדלת פתאום לא נסגרת בצורה טובה, או שהדלת חורקת. חשוב לדעת שניתן לתקן יחסית בקלות את הבעיות הנפוצות ולכן אין סיבה להילחץ מהעלות של רכישת דלתות חדשות. כאשר מדובר בתיקון במחיר שעולה על כמה מאות שקלים בודדים – הרי שכאן שווה לשקול רכישת דלת פנים חדשה.

היכן מתקנים דלתות פנים

משום שדלתות פנים נמצאות הרי בתוך הבית, ברוב המוחץ של המקרים התיקון יהיה בתוך הבית, כאשר איש המקצוע יגיע עד אליכם עם כל הציוד הדרוש. חשוב להזמין איש מקצוע אמין ומנוסה, כאשר במידה ויש לכם אחריות מהספק ממנו רכשתם את דלתות הפנים – בדקו גם מולו את נושא התיקון כמובן.

וגם כאשר מדובר על תיקון של בלאי, קילופים או תיקונים אחרים במטבחים – בדקו תמיד האם אחריות בתוקף ומה היא כוללת. מטבחים גם עלולים לפתח במהלך הזמן בלאי או שינויי צבע למשל.

 

 

 

 

דילוג לתוכן